Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
Home
Ben Weyts

Main navigation

  • Home
  • Over Ben
  • Beleid
  • Nieuws
  • Agenda
  • Campagnefoto's
  • Contact
Lees voor
Zoeken Menu

Main navigation

  • Home
  • Over Ben
  • Beleid
  • Nieuws
  • Agenda
  • Campagnefoto's
  • Contact

Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
Lees voor
Close search modal

Search in Ben Weyts

Ben Weyts

Viceminister-president van de Vlaamse Regering en Vlaams minister van Begroting en Financiën, Vlaamse Rand, Onroerend Erfgoed en Dierenwelzijn

Kruimelpad
  • Home
  • Nieuws
  • Evi Geysels wordt eerste Onderwijsambassadeur
Lees voor

Evi Geysels wordt eerste Onderwijsambassadeur

Gepubliceerd op donderdag 27 oktober 2022

Vlaams minister van Onderwijs Ben Weyts stelt Evi Geysels aan als Onderwijsambassadeur. Geysels heeft zelf al 20 jaar klaservaring én heeft ervaring in de mediasector: de geknipte vrouw om mensen warm te maken voor het lerarenberoep. “We willen nog meer mensen verleiden om voor de klas te gaan staan”, zegt Weyts. “Evi zal met vele inspirerende verhalen, schoolbezoeken en goede klas- en schoolpraktijken mensen enthousiasmeren voor het fantastische beroep dat leerkracht is.”

Al sinds het begin van deze regeerperiode worden heel wat initiatieven genomen om meer mensen warm te maken voor het lerarenberoep. Zo kunnen zij-instromers reeds 10 jaar anciënniteit meenemen voor 22 knelpuntvakken en 2 knelpuntambten. Voor sommige praktijkvakken kan je zelfs tot 20 jaar anciënniteit meenemen. Dankzij de lerarenbonus kunnen beginnende leerkrachten en zij-instromers zonder pedagogisch bekwaamheidsbewijs -met behoud van loon – tot 3 uur per week vrijstelling krijgen om hun lerarenopleiding te volgen. Er is ook betere aanvangsbegeleiding en startende leerkrachten krijgen sneller uitzicht op een vaste benoeming. Ook in kader van de CAO werden talloze extra maatregelen getroffen. Leerkrachten zullen bijvoorbeeld kunnen beschikken over eigen ICT-materiaal. Deze maatregelen beginnen vruchten af te werpen. Zo hebben vorig schooljaar 4.500 Vlamingen de overstap van de privésector naar het onderwijs gemaakt: een stijging met +50%.

Vlaams minister van Onderwijs Ben Weyts stelt nu Evi Geysels aan als de eerste Vlaamse Onderwijsambassadeur, die nog meer Vlamingen moet overtuigen om te kiezen voor de klas. Evi stond bijna 20 jaar voor de klas en zij werd zelf ooit ook door haar leerkrachten geïnspireerd en geënthousiasmeerd om dit mooie beroep uit te oefenen. Evi is daarnaast ook radiopresentatrice bij Joe. Haar communicatieve vaardigheden zijn een troef om klaservaringen en leraarsverhalen mee te verspreiden.

“Ik ben erg bezorgd over onze onderwijskwaliteit”, zegt onderwijsambassadeur Geysels. “Die bezorgdheid is samen met de passie voor het lesgeven mijn drijfveer om een fiere vaandeldrager te zijn voor wat voor mij het mooiste beroep ter wereld is.”

De onderwijsambassadeur zal maximaal veldwerk verrichten met schoolbezoeken en het in beeld brengen van inspirerende verhalen die anderen kunnen motiveren om dit beroep met een grote maatschappelijke waarde uit te oefenen. Zo zal ze 6e jaars  warm maken voor een lerarenopleiding en de lerarenbonus promoten bij de laatstejaars bachelors en masters.

“Lesgeven is elke dag het beste van jezelf geven om het beste uit je leerlingen te halen”, zegt Weyts. “We zoeken samen met de onderwijsambassadeur naar mensen die écht het verschil willen maken en nog heel veel te geven hebben.”

Lees hieronder verder
Evy Geysels
Onderwerpen
Financiën en Begroting

Deel met anderen

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Whatsapp
  • E-mail
  • Copy url
Terug naar boven

Meest recente berichten

Terug naar nieuwsoverzicht
© Getty Images

Steeds meer gediplomeerde asielmedewerkers in Vlaanderen

16 juni 2025

Ben Weyts reikte 87 diploma’s uit aan vrijwilligers die de gespecialiseerde opleiding tot asielmedewerker hebben afgerond. “We investeren niet alleen in subsidies, maar ook in de kennis en vaardigheden van de mensen die elke dag klaarstaan voor onze dieren.”

Lees meer
© Emy Elleboog

Vlaanderen wordt grootste aandeelhouder van Brussels Airport

13 juni 2025
Lees meer
Ben Weyts

Weyts vraagt extra toezicht op thuisslachten tijdens het Offerfeest

6 juni 2025
Lees meer

Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter

Ben Weyts

  • Over Ben Weyts
  • Beleid
  • Nieuws
  • Contact

Onderwerpen

  • Financiën en Begroting
  • Onroerend Erfgoed
  • Dierenwelzijn
  • Vlaamse Rand

Stel je vraag

Koolstraat 35
1000 Brussel

Tel: 02 552 67 00
Fax: 02 552 67 01
kabinet.weyts@vlaanderen.be

Lid worden van de N-VA

Footer menu

  • Disclaimer
  • Privacy
  • Sitemap

© 2025 

N-VA, Koningsstraat 47 bus 6, 1000 Brussel | info@n-va.be | +32 2 219 49 30