Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
Home
Ben Weyts

Main navigation

  • Home
  • Over Ben
  • Beleid
  • Nieuws
  • Agenda
  • Campagnefoto's
  • Contact
Lees voor
Zoeken Menu

Main navigation

  • Home
  • Over Ben
  • Beleid
  • Nieuws
  • Agenda
  • Campagnefoto's
  • Contact

Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
Lees voor
Close search modal

Search in Ben Weyts

Ben Weyts

Viceminister-president van de Vlaamse Regering en Vlaams minister van Begroting en Financiën, Vlaamse Rand, Onroerend Erfgoed en Dierenwelzijn

Kruimelpad
  • Home
  • Nieuws
  • Weyts steunt studenten
Lees voor

Weyts steunt studenten

Gepubliceerd op dinsdag 26 mei 2020

Vlaams minister van Onderwijs Ben Weyts heeft een delegatie van de Vlaamse Vereniging van Studenten (VVS) ontvangen. Al sinds het begin van de coronacrisis is er tot tweemaal per week overleg tussen het kabinet van de minister en de VVS, want het semester is zwaar verstoord en de studenten moeten functioneren in ongeziene omstandigheden. “Een examenperiode is sowieso al stresserend en dit jaar maakt corona alles nog eens complexer”, zegt Weyts. “Maar als we met elkaar blijven praten en de nodige mildheid aan de dag brengen, komen we er samen wel uit.”

De coronacrisis heeft de Vlaamse studenten midscheeps geraakt. De universiteiten en hogescholen zijn snel overgeschakeld op afstandsonderwijs en hebben veel geïnvesteerd in ondersteuning, maar het blijft voor veel studenten moeilijk om goed te functioneren in deze ongeziene omstandigheden. De examenperiode brengt dit semester sowieso veel extra complicaties en stress met zich mee.

Vlaams minister van Onderwijs Ben Weyts heeft vandaag een delegatie van de Vlaamse Vereniging van Studenten (VVS) ontvangen. Al sinds het begin van de crisis is er tot tweemaal per week overleg tussen het kabinet van de minister en de VVS. De Vlaamse Overheid heeft geprobeerd om studenten zo snel mogelijk de nodige houvast te geven. Al medio april werd er een pakket noodmatregelen goedgekeurd voor het hoger onderwijs. Zo kregen studenten de zekerheid dat ze nog dit academiejaar (zonder meerkost) zouden kunnen afstuderen. Hogescholen en universiteiten kregen de mogelijkheid om toetredingsovereenkomsten met studenten aan te passen (bijvoorbeeld om de examenregeling eenmalig aan te passen), maar ze moesten bij elke beslissing de overlegorganen raadplegen. Zo bleef de studentenvertegenwoordiging betrokken en mocht er niets beslist worden boven het hoofd van de studenten heen.

In het leven van studenten is er natuurlijk meer dan alleen studeren en examens. Zeker kwetsbare studenten voelen op verschillende fronten de gevolgen van corona. Zo deed Weyts ook een oproep naar de kotbazen, om minstens de verbruikskosten in de huurprijs te laten vallen tijdens de coronacrisis. Hij zette zich ook in om stille studieplekken te mogen openen op de campussen van hogescholen, speciaal voor studenten die zelf niet beschikken over een rustige studieplek.

“In deze coronatijden hebben de studenten reeds veel flexibiliteit en veerkracht getoond”, zegt Weyts. “Ik wil de studenten ook geruststellen. Uit gesprekken met de hogeronderwijsinstellingen blijkt duidelijk dat ze bij hun evaluaties de nodige mildheid aan de dag zullen leggen en het effect van de coronacrisis in rekening zullen brengen.”

Lees hieronder verder
lege aula
Onderwerpen
Financiën en Begroting

Deel met anderen

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Whatsapp
  • E-mail
  • Copy url
Terug naar boven

Meest recente berichten

Terug naar nieuwsoverzicht
© Getty Images

Steeds meer gediplomeerde asielmedewerkers in Vlaanderen

16 juni 2025

Ben Weyts reikte 87 diploma’s uit aan vrijwilligers die de gespecialiseerde opleiding tot asielmedewerker hebben afgerond. “We investeren niet alleen in subsidies, maar ook in de kennis en vaardigheden van de mensen die elke dag klaarstaan voor onze dieren.”

Lees meer
© Emy Elleboog

Vlaanderen wordt grootste aandeelhouder van Brussels Airport

13 juni 2025
Lees meer
Ben Weyts

Weyts vraagt extra toezicht op thuisslachten tijdens het Offerfeest

6 juni 2025
Lees meer

Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter

Ben Weyts

  • Over Ben Weyts
  • Beleid
  • Nieuws
  • Contact

Onderwerpen

  • Financiën en Begroting
  • Onroerend Erfgoed
  • Dierenwelzijn
  • Vlaamse Rand

Stel je vraag

Koolstraat 35
1000 Brussel

Tel: 02 552 67 00
Fax: 02 552 67 01
kabinet.weyts@vlaanderen.be

Lid worden van de N-VA

Footer menu

  • Disclaimer
  • Privacy
  • Sitemap

© 2025 

N-VA, Koningsstraat 47 bus 6, 1000 Brussel | info@n-va.be | +32 2 219 49 30