Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
Home
Ben Weyts

Main navigation

  • Home
  • Over Ben
  • Beleid
  • Nieuws
  • Agenda
  • Campagnefoto's
  • Contact
Lees voor
Zoeken Menu

Main navigation

  • Home
  • Over Ben
  • Beleid
  • Nieuws
  • Agenda
  • Campagnefoto's
  • Contact

Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
Lees voor
Close search modal

Search in Ben Weyts

Ben Weyts

Viceminister-president van de Vlaamse Regering en Vlaams minister van Begroting en Financiën, Vlaamse Rand, Onroerend Erfgoed en Dierenwelzijn

Kruimelpad
  • Home
  • Nieuws
  • Meer handen in basisscholen
Lees voor

Meer handen in basisscholen

Gepubliceerd op vrijdag 3 juli 2020

Vlaams minister van Onderwijs Ben Weyts trekt vanaf volgend schooljaar ruim € 23 miljoen extra uit voor meer ondersteuning in de scholen van het basisonderwijs. “Om meer handen in de klas en de school te krijgen, verhogen we de omkadering voor onze basisscholen”, zegt Weyts. “We reiken kinderen met specifieke noden een helpende hand en meteen zorgen we er ook voor dat leerkrachten zich meer kunnen concentreren op hun kerntaak; lesgeven”.

Deze extra impuls van € 23 miljoen wordt uitdrukkelijk bestemd voor ondersteuning in de school en moet leerlingen helpen bij het leren en studeren.

De extra investering staat gelijk aan een verhoging van 20% van de zorgenveloppe van de scholen. Daarmee kunnen zo’n 525 zorgcoördinatoren aangeworven worden. Op niveau van de scholengemeenschappen komt de inspanning neer op ongeveer 1,5 voltijdse personeelsleden extra waardoor werkdruk voor de leerkrachten wordt verlaagd. Weyts verhoogt ook het aandeel van de totale zorgenveloppe dat scholen zeker moeten toewijzen aan extra handen in de klas en school. Tegen het einde van de regeerperiode moet minstens een derde van de enveloppe in die zin worden ingezet.

“Begin dit jaar voorzagen we 71 miljoen euro extra voor de kleuterscholen. Ook deze bijkomende impuls versterkt de kwaliteit van het basisonderwijs en verlaagt de druk op de leerkrachten”, zegt Weyts “We nemen dus absoluut onze verantwoordelijkheid om verder te investeren in ons onderwijs”.

Lees hieronder verder
klaslokaal
Onderwerpen
Financiën en Begroting

Deel met anderen

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Whatsapp
  • E-mail
  • Copy url
Terug naar boven

Meest recente berichten

Terug naar nieuwsoverzicht
© Getty Images

Steeds meer gediplomeerde asielmedewerkers in Vlaanderen

16 juni 2025

Ben Weyts reikte 87 diploma’s uit aan vrijwilligers die de gespecialiseerde opleiding tot asielmedewerker hebben afgerond. “We investeren niet alleen in subsidies, maar ook in de kennis en vaardigheden van de mensen die elke dag klaarstaan voor onze dieren.”

Lees meer
© Emy Elleboog

Vlaanderen wordt grootste aandeelhouder van Brussels Airport

13 juni 2025
Lees meer
Ben Weyts

Weyts vraagt extra toezicht op thuisslachten tijdens het Offerfeest

6 juni 2025
Lees meer

Volg mij

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter

Ben Weyts

  • Over Ben Weyts
  • Beleid
  • Nieuws
  • Contact

Onderwerpen

  • Financiën en Begroting
  • Onroerend Erfgoed
  • Dierenwelzijn
  • Vlaamse Rand

Stel je vraag

Koolstraat 35
1000 Brussel

Tel: 02 552 67 00
Fax: 02 552 67 01
kabinet.weyts@vlaanderen.be

Lid worden van de N-VA

Footer menu

  • Disclaimer
  • Privacy
  • Sitemap

© 2025 

N-VA, Koningsstraat 47 bus 6, 1000 Brussel | info@n-va.be | +32 2 219 49 30